Šilumos siurbliai

Vienas iš ekonomiškiausių šildymo variantų yra šilumos siurblys. Tai yra energiją taupanti alternatyva krosnims, dujiniam šildymui ar elektriniams prietaisams. Šaltuoju metų laiku šie siurbliai padeda šildyti orą.

Kas tai yra šilumos siurblys?

Šilumos siurbliai – energiją taupanti alternatyva krosnims, dujiniam šildymui ar elektriniams prietaisams. Kaip ir dauguma prietaisų, šilumos siurbliai taip pat naudoja elektros energiją. Siurblių veikimo principą galima apibūdinti trumpai: tai yra prietaisai, kurie sugeria šiluminę energiją vienoje vietoje ir perkelia ją į kitą vietą. Šiuo atveju – šilumą sugeria iš aplinkos oro ir perduoda patalpos orui. Šildymo sezono metu šilumos siurbliai perkelia šilumą iš atvirame ore esančio gana vėsaus oro, ir atvirkščiai – norint patalpas vėsinti, šilumos siurbliai veikia priešingai: patalpas vėsindami, jose esantį šiltą orą perduoda į aplinką. Kadangi šilumos siurblių specifika (žr. iliustraciją) yra
šilumą perkelti, o ne sukurti – tokiu atveju šilumos siurbliai gali suteikti 4 kartus daugiau energijos, negu suvartoja patys.

Comments are closed.